Junior A2 (2005-06)

Krótkie podsumowanie juniorów młodszych

Sezon 2020/21 rozpoczęliśmy już w połowie lipca, gdzie w ramach przygotowań trenowaliśmy 3-4 razy w tygodniu na naszym obiektach. Podczas przygotowań do Ligi Wojewódzkiej rozegraliśmy 6 spotkań kontrolnych (Mieszko Gniezno 3:2, SMS Włocławek 3:7, SKP Słupca 4:0, Polonia Środa Wlkp. 3:2, Sokół Kleczew 3:3, Błękitni Psary Polskie 4:4). Przed startem rozgrywek podjęto decyzję, że zespół będzie rywalizować w grupie 1 i było wiadomo, że grając z silniejszymi zespołami będą to trudne rozgrywki dla naszej młodzieży. 3 zwycięstwa, 2 remisy oraz 4 porażki czego efektem jest 11 punktów przy bilansie bramkowym 13:23 to nasz dorobek po rundzie jesiennej. Dało to 6 miejsce ze stratą 11 oczek do lidera „Poznańskiej 13” Poznań. Było widać wyraźniej, że graliśmy z dużo lepszymi piłkarsko i dużo lepiej zorganizowanymi taktycznie ekipami niż w zeszłym sezonie. Warto również zaznaczyć, że przed rozpoczęciem sezonu odeszło od nas dwóch wartościowych zawodników (UKS SMS Włocławek oraz Polonia Poznań). Cel jaki postawiliśmy sobie przez sezonem to jak najlepsza gra naszego zespołu oraz utrzymanie się w lidze wojewódzkiej. W pierwszej rundzie rozgrywaliśmy spotkania ze zmiennym szczęściem. Kilka meczy należy zaliczyć do udanych choćby pierwsze spotkanie z Akademią Reissa gdzie po ciężkiej walce wygraliśmy 1:0. Świetny mecz rozegraliśmy również z Koziołkiem Poznań gdzie pewnie pokonaliśmy rywala 3:0. Szkoda straconych punktów ze SF Luboń gdzie pomimo dobrej gry nie potrafiliśmy zdobyć choćby punktu. Cieszy to, że w niektórych spotkaniach zawodnicy potrafili walczyć do ostatniej minuty chociażby w meczu z Unią Swarzędz gdzie zremisowaliśmy 3:3 i z Polonią Poznań gdzie mimo iż przegrywaliśmy już 0:2 potrafiliśmy wywalczyć jeden punkt. Poza zasięgiem wydaje się Poznańska 13 Poznań oraz SPN Szamotuły z którymi doznaliśmy wysokiej porażki. 6 miejsce w tabeli w połowie rozgrywek pokazuje, że będzie trzeba solidnie przygotować się do rundy rewanżowej. Oczywiście wszyscy chcielibyśmy aby zajmowana pozycja w tabeli po skończonym sezonie była zdecydowanie wyższa. Ważne jest, że wszyscy zawodnicy na każdym treningu ciężko trenują oraz z zaangażowanie podnoszą i rozwijają swoje umiejętności piłkarskie. Doświadczenie, które zebraliśmy podczas tej rundy oraz odpowiednie przygotowanie do kolejnej z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
Kilka statystyk:
I. Zawodnicy, którzy wystąpili w każdym spotkaniu:
Mateusz Wysocki (720 min), Wiktor Pruchnik (715 min), Mikołaj Małek (710 min), Mikołaj Czajczyński (705 min), Oskar Szkrzypczak (680 min), Mikołaj Focht (675 min), Wiktor Strzelczyk (655 min), Wiktor Kaczmarek (520 min).
II. Strzelcy bramek:
Mikołaj Czajczyński (5 bramek), Wiktor Kaczmarek (2 bramki), Karol Pokładecki (2 bramki), Mikołaj Małek (1 bramka).